فناوری

اعلام جرم دادستانی کره علیه نائب‌رئیس سامسونگ

دادستانی کره‌جنوبی علیه لی جای ‌یونگ، نائب‌رئیس سامسونگ ‌الکترونیکس و جزء 10 نفر از مدیران اجرایی ارشد این شرکت، با اتهام نقض قوانین محلی بازار سرمایه اعلام جرم کرد. دفتر دادستانی بخش مرکزی پایتخت کره جنوبی در این باره ادعا می‌کند این اشخاص با همکاری یکدیگر مرتکب جرم‌های مختلفی شامل معاملات جعلی و دست‌کاری ارزش سهام و کلاه‌برداری شده‌اند.

دادستانان تصمیم دارد لی جای‌ یونگ را دستگیر نکنند و او باید در آینده‌ای نزدیک در دادگاه محاکمه شود. پرونده‌ی بزرگ دیگری نیز از جای ‌یونگ در زمینه‌ی رشوه‌خواری وجود دارد که هنوز به‌ اتمام نرسیده است. در آن هنگام، برخلاف اتهامات فعلی، نائب‌رئیس سامسونگ ‌الکترونیکس دستگیر شد.

متوجه حرکات افراد در پشت دیوار از طریق هوش مصنوعی MIT
اینو دیدی ؟

در 3 ماهه‌ی دوم سال 2020 میلادی، هیئتی مستقل در کره‌جنوبی توصیه کرد که باید فرایند اعلام جرم علیه لی جای ‌یونگ متوقف گردد. اجرا کردن تصمیم این هیئت مستقل از لحاظ قانونی الزامی نمی‌باشد؛ با این‌حال، بررسی‌ها حاکی از آن است که دادستانی کره مدت‌ها است توصیه‌های این هیئت را اجرا می‌کند. از سال ۲۰۱۸، این نخستین باری است که دفتر دادستانی کره‌جنوبی تصمیم دارد به توصیه‌ی این هیئت گوش ندهد.

در اوایل ماه جون 2020، حکم بازداشت برای لی جای‌ یونگ صادر گشت. در آن زمان دفتر دادستانی کره‌جنوبی ادعا کرد لی جای ‌یونگ، نائب‌رئیس سامسونگ ‌الکترونیکس، پیش از ادغام Cheil Industries و Samsung C&T قیمت سهام را دست‌کاری کرده تا بتواند شخصا سهم بیشتری از سهام شرکت جدیدی بردارد که حاصل ادغام شرکت‌های یادشده بود. در آخر نیز دادگاه منطقه‌ای کره‌جنوبی این پرونده را رد و قاضی دادگاه در آن زمان اعلام کرد دلایل و شواهد کافی برای ادامه‌دادن پرونده وجود ندارد.

پیاده سازی برنامه‌ هوش مصنوعی مایکروسافت بر روی یک رزبری‌ پای ۱۰ دلاری
اینو دیدی ؟

در جلسه‌‌ی استماع دادگاه، بازپرسان مدعی گشتند که شرکت سامسونگ عمدا باعث ایجاد تورم در ارزش سهام Cheil Industries شده است؛ یعنی در همان زمانی‌که لی جای‌ یونگ 23.2% از سهام شرکت را مختار بوده است. بازپرسان ادامه دادند که سامسونگ ارزش سهام Samsung C&T را پیش از ادغام دو شرکت، کمتر از حد واقعی اعلام کرده است. لی جای‌یو نگ در جلسه‌ی استماع دادگاه، تمامی این ادعاها و اتهام‌ها را رد کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا