اینترنت

افزایش تعرفه‌های شاتل و آسیاتک

شرکت اینترنتی آسیاتک از دو هفته و شرکت شاتل از یک هفته‌ی پیش تعرفه‌ی اینترنت‌شان را 25% گران‌تر کردند؛ بدین شرح که هزینه‌ی بسته اینترنتی یک ماهه طرح نقره‌ای شاتل که قبلا 120 هزار تومان بود، در حال حاضر به 150 هزار تومان افزایش پیدا کرده است.

افزایش قیمت تعرفه طرح نقره ای شاتل

جدول تعرفه طرح نقره‌ای شاتل در سال ۱۴۰۰

قیمت تعرفه طرح نقره ای شاتل سال ۹۹

جدول تعرفه طرح نقره‌ای شاتل در نیمه دوم سال ۱۳۹۹

این افزایش قیمت در حالی انجام شده که شرکت شاتل در مهر ماه سال گذشته نیز طرح نقره‌ایی خود را 50% افزایش داده است.پس از آن با مجوز رگولاتوری، افزایش قیمت به 20 % کاهش یافت. لازم به ذکر است طرح نقره‌ای، سرویس پایه‌ی شاتل محسوب نمی‌گردد، بلکه به‌دلیل SLA بالاتر از سرویس پایه، این شرکت می‌تواند طرح‌هایی انتخابی با قیمت گران‌تر به مشتریان خود عرضه نماید.

دستیابی به ترفندی برای افزایش سرعت شبکه 5G موج میلیمتری
اینو دیدی ؟

اما همچنان نیز این افزایش قیمت طرح نقره‌ای شاتل به تأیید رگولاتوری نیاز دارد. اما افزایش تعرفه آسیاتک در سرویس پایه صورت گرفته است. در جدول زیر تعرفه سرویس نقره‌ای آسیاتک را مشاهده می‌نمایید که قیمت بسته یک‌ ماهه 75 گیگابایتی که قبل از آن 40 هزار تومان بوده، اکنون به 70 هزار تومان افزایش قیمت داشته است.

افزایش تعرفه اینترنت آسیاتک در سال ۱۴۰۰

جدول تعرفه سرویس نقره‌ای آسیاتک در سال ۱۴۰۰

جدول تعرفه طرح نقره ای آسیاتک در سال ۹۹

جدول تعرفه سرویس نقره‌ای آسیاتک در سال ۱۳۹۹

مدیر کل نظارت بر سرویس‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوریبیان کرده است که بر اساس قانون بودجه سال 1400، هیچ شرکتی به افزایش تعرفه اینترنت مجاز نیست و هر اپراتوری که تعرفه را افزایش دهد، به اصلاح تعرفه به مبلغ پیشین ملزم است.

رفع فیلتر شدن برخی سایت‌ها
اینو دیدی ؟

محمد امامی می‌گوید: قبل از سال 1400، هر شرکت FCP در شرایطی و با ارائه اینترنت باکیفیت‌تر، می‌توانست مجوز کمیسیون تنظیم مقررات رگولاتوری را برای افزایش قیمت سرویس خود بگیرد؛ البته سرویسی که پایه نباشد. بااین‌حال در سال 1400 طبق قانون، اپراتورها به افزایش قیمت مجاز نمی‌باشند. پس تمام شرکت‌ها باید از قانون تبعیت کرده و اگر قیمت‌ها را تغییر دادند، به تعرفه سال 1399 باز گردانند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا