شبکه‌های اجتماعی

اپلیکیشن HalloApp

از تاریخ 9 آگوست یا 18 مرداد ماه سال جاری، تمامس کاربران می‌توانند اپلیکیشن جدید HalloApp را که توسط دو کارمند قدیمی واتساپ ساخته شده است، از اپ استور و یا گوگل پلی دانلود نمایند. این برنامه شباهت زیادی با واتساپ دارد. به عنوان مثال در HalloApp می‌توانید با دوستان خود چت کنید، گروه تشکل بدهید و البته مانند اینستاگرام، در صفحه اصلی عکس یا متن به اشتراک بگذارید. برای استفاده از این برنامه تنها نیاز به شماره موبایل خواهید داشت. خوشبختانه در HalloApp هیچ خبری از تبلیغات نیست.

از گذشته تا به الان شرکت‌های نوپای زیادی در طول سال‌ها تلاش کرده‌اند شبکه‌ی اجتماعی موفقی ایجاد نمایند اما موفق نبوده‌اند. اما تاریخچه فعالیت دو بنیان‌گذار HalloApp، نیراج آرورا و مایکل دونوهو، به پیش از خریدن واتساپ توسط شرکت فیسبوک به قیمت 22 میلیارد دلار بازمی‌گردد. آرورا تا سال سه سال گذشته یعنی در 2018، رئیس بخش تجاری واتساپ و یکی از چهره‌های کلیدی در مذاکره با فیسبوک بود و دونوهو پیش از اینکه در سال 2019 فیسبوک را ترک کند، تقریبا نه سال مدیر مهندسی واتساپ بود.

برچسب‌گذاری توییت‌های گمراه‌کننده درباره واکسن کرونا
اینو دیدی ؟

نیراج آرورا و مایکل دونوهو در این باره گفته‌اند: ما فکر می‌کنم بهترین راه برای رشد، ایجاد محصولی شگفت‌انگیز است که مردم دوست داشته باشند با دوستان و خانواده خود درباره آن صحبت کنند.

بر اساس گزارشات منتشر شده، اپلیکیشن HalloApp به چهار تب اصلی تقسیم می‌شود. تب Home که مانند اینستاگرام فید دوستان را می‌بینید، تب Groups برای ایجاد چت گروهی، تب Chats برای چت کردن با دوستان و در نهایت تب تنظیمات.

آرورا در پستی که در وبلاگ اپلیکیشن HalloApp منتشر کرده، بدون آنکه نام فیسبوک را ببرد می‌نویسد: اپلیکیشن HalloApp در جایگاهی به‌عنوان پادزهر، در بین شبکه‌های اجتماعی سنتی قرار می‌گیرد. تصور کنید کسی که در HalloApp آنلاین است دوست واقعی شما می‌باشد. فید شما با افرادی که برای شما مهم نیستند پر نخواهد گشت. هنگامی که در نرم‌افزار در حال گشت‌و‌گذار می‌باشید هرچه خود انتخاب کنید می‌بینید نه پست‌هایی بر اساس الگوریتم و با شما مانند یک محصول رفتار نمی‌شود.

برچسب‌گذاری توییت‌های گمراه‌کننده درباره واکسن کرونا
اینو دیدی ؟

در این پست وبلاگ به‌طور خاص از فیسبوک نامی برده نشده اما شکی نیست که دو بنیان‌گذار واتساپ، جان کوم و برایان اکتون، فیسبوک را بر سر عدم توافق در مورد اضافه نکردن تبلیغات به واتساپ ترک نموده‌اند. اکنون در حال حاضر اپلیکیشن سیگنال را تأمین مالی می‌کند.

HalloApp در حال حاضر 12 کارمند دارد و با مبلغ نامعلومی از طریق سرمایه‌گذاران خود در حال فعالیت است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا