شبکه‌های اجتماعی

برچسب‌گذاری توییت‌های گمراه‌کننده درباره واکسن کرونا

شبکه اجتماعی توییتر از ایجاد معیارها و قوانین جدیدی در پلتفرمش خبر داد تا بواسطه آن‌ جلوی انتشار گسترده‌ی اطلاعات غلط با محوریت واکسن ویروس کرونا در سرویس خود گرفته شود. این قوانین حاکی از آن است که توییت‌های حاوی اطلاعات گمراه‌کننده برچسب‌گذاری شده و حساب‌های کاربری‌ که به‌صورت مکرر قوانین را نقض کنند، برای همیشه بسته می‌شود.

این شبکه‌ی اجتماعی پیش‌تر نیز اعلام کرده بود اطلاعات غلط «زیان‌آور» با محوریت واکسن ویروس کرونا را مسدود خواهد کرد. بر اساس ضوابط جدید، توییتر برچسب‌هایی برجسته به توییت‌های حاوی «اطلاعات گمراه‌کننده» اضافه می‌کند تا کاربرانی که توییت را می‌خوانند، در نگاه اول متوجه برچسب شوند. علاوه بر آن، اکانت‌هایی که ادعای گمراه‌کننده درباره‌ی ویروس کرونا منتشر می‌کنند، مشمول مجازات‌ سخت‌گیرانه‌تری می‌شوند.

اپلیکیشن HalloApp
اینو دیدی ؟

این برچسب‌ها همانند مواردی می‌باشند که توییتر در دوران برگزاری انتخابات ایالات متحده‌ی آمریکا از آن‌ها استفاده کرد. این برچسب حاوی پیام «این توییت گمراه‌کننده است. تحقیق کنید که چرا مقامات رسمی حوزه‌ی بهداشت واکسن ویروس کرونا را برای اکثر مردم، ایمن می‌دانند.» می‌باشد

همچنین سایر کاربران نمی‌توانند تویت‌های برچسب دار را ری‌توییت کنند. اما توییتر امکان ری‌توییت با کامنت را ارائه می‌دهد. برچسب‌های قرار داده‌شده روی توییت‌های گمراه‌کننده ممکن است لینکی مستقیم به بخش Moments با «اطلاعات رسمی بهداشت عمومی» داشته باشند.

توییتر، حساب‌های کاربری‌ که چندین بار قوانین را با محوریت اطلاعات گمراه‌کننده‌ی واکسن کرونا نقض کنند دچار مجازات می‌شوند. در ابتدا به طور موقت حساب کاربر تعلیق می‌شود. اگر نقض قوانین 5 بار صورت گیرد، حساب کاربری فرد برای همیشه مسدود خواهد شد. این شبکه اجتماعی امیدوار است از طریق این سیستم، بهتر کاربران را توجیه کند که چرا برخی محتواهای خاص نقض‌کننده‌ی قوانین این شبکه‌ی اجتماعی هستند.

اپلیکیشن HalloApp
اینو دیدی ؟
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا