اینترنت

دستیابی به ترفندی برای افزایش سرعت شبکه 5G موج میلیمتری

کوالکام با همیاری ZTE در طی  یک روند آزمایشی توانست راهکاری در سرعت اینترنت 5G ایجاد نمایند. با توجه به گزارشات منتشر شده، این آزمایش با استفاده از تجهیزات موج میلی‌متری 5G این شرکت و در چین برگزار شد و طی آن، کوالکام توانست تنها روی یک دستگاه، به بیشینه سرعت داون‌لینک 2.34 گیگابیت بر ثانیه دست یابد.

برای درک بهتر این موضوع، سرعت استاندارد اینترنت 4G در شرایط نرمال، چیزی در حدود 100 مگابیت بر ثانیه است. همچنین، کوالکام و ZTE در این آزمایش توانستند روی یک دستگاه و بوسیله تجمع حامل‌ها (carrier) متشکل از 6 حامل 200 مگاهرتزی در باند موج میلی‌متری و آپ‌لینک، به سرعت دانلود بیشینه 5 گیگابیت در ثانیه دست پیدا کنند.

آداپتور USB جدید دی لینک
اینو دیدی ؟

در این آزمایش، دستگاه خاصی بکار گرفته شده که به آخرین نسخه از مودم اسنپدراگون کوالکام و زیرساخت شبکه ZTE مجهز شده بود. امواج میلی‌متری، فرکانس‌های رادیویی بسیار بالای طیف امواج الکترومغناطیسی میباشند که در باند 30 تا 300 گیگاهرتز قرار می‌گیرند. پیش از این مخابره در محدوده موج میلی‌متری بخاطر وجود جذب بالا در اتمسفر، تنها به مخابره کوتاه‌برد مثل اسکنرهای امنیت فرودگاه‌ها و رادارهای نظامی محدود می‌گشت.

کوالکام برای نخستین بار بطور عمومی، در سال 2019 با هدف استفاده از این طیف فرکانسی برای قدرت بخشیدن به کاربردهای روز افزون اینترنت بی‌سیم پرسرعت، وارد حوزه 5G موج میلی‌متری شد.

رفع فیلتر شدن برخی سایت‌ها
اینو دیدی ؟

باتوجه به ادعای کوالکام، نتایج حاصل شده از آزمایش مذکور در واقع دستاورد نهایی در روند تلاش 10 ساله این شرکت برای حل مشکلی است که پیش از این غیر قابل حل می‌نمود. اکنون می‌تواند در بحبوحه اجرای شبکه‌های 5G، پتانسیل‌های جدیدی را شکوفا کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا