فناوری

دستیار صوتی گوگل همراه با فناوری دیپ‌

دز سال 2014 هنگامی که شرکت گوگل، استارتاپ هوش مصنوعی بریتانیایی دیپ‌مایند (DeepMind) را خریداری کرد، هیچکس از فناوری‌هایی که این شرکت قرار است پیاده سازی کند خبر نداشت. در آن زمان DeepMind جز بخش محرمانه گوگل تبدیل شد که هیچ محصول نهایی مختص کاربران تولید نمی‌کرد. اما در حال حاضر می‌توان متوجه برنامه‌های گوگل و علت خرید دیپ‌مایند، شد.

در حال حاضر دیپ‌مایند جزئی از بخش‌های هلدینگ آلفابت می‌باشد و به لطف فعالیت‌های گسترده‌ در زمینه‌ی هوش مصنوعی، دیگر برای عاشقان دنیای فناوری ناشناخته نیست. ویونت (WaveNet) یکی از آخرین پروژه‌های این شرکت می‌باشد که به وسیله‌ی شبکه‌ی عصبی عمیق، صدایی طبیعی‌تر برای گفتگوی مجازی ایجاد می‌کند. این پروژه در آخر در دستیار صوتی گوگل با همان گوگل اسیستنت به کار گرفته شده تا عملکرد طبیعی‌تر و مشابه با صدای انسان داشته باشد.

فروش گوشی‌های جدید سامسونگ با پشتیبانی گوگل فای و نقشه‌ راه 5G توسط گوگل
اینو دیدی ؟

پروژه‌ی ویونت سال پیش معرفی شد و از آن زمان تا به امروز برای بهبود عملکرد گوگل اسیستنت، تحت بهبود‌های متعددی قرار گرفته است. در حال حاضر این فناوری تنها در زبان‌های انگلیسی و ژاپنی کاربرد دارد؛ اما در آینده‌ی نزدیک پشتیبانی از سایر زبان‌ها نیز به آن اضافه خواهد شد. علاوه بر آن کاربران انگلیسی زبان می‌توانند از میان دو صدای متفاوت، نمونه‌ی مورد نظر خود را انتخاب کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا