اینترنت

رفع فیلتر شدن برخی سایت‌ها

بر اساس گفته‌های سجاد بنابی، نایب رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت، کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه تصمیم به رفع فیلتر بسیاری از وب‌سایت‌ها ازجمله یوتیوب به‌زودی برای خبرنگاران، استادان دانشگاه‌ها و دانشجویان گرفته است. البته بنانی از جزئیات اجرای رفع فیلتر از این سایت‌ها به‌خصوص یوتیوب اطلاعی ندارم.

سجاد بنابی ادامه داد، اطلاع‌رسانی در این حوزه، وظیفه دادستانی کل کشور است. حال دادستان کل کشور نیز اعلام کرد که بحث رفع فیلترینگ برای دستگاه‌های دولتی از چندین ماه پیش تصویب شده و انجام آن منوط به اعلام نیاز دستگاه‌ها است.

محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور و رئیس دادگاه ویژه روحانیت، در رابطه با این موضوع بیان کرده، دستگاه‌ها حسب مورد هر کدام باید نیازهای خودشان را اعلام کرده تا بعد از اینکه نیازشان به کارگروه رسید، در دبیرخانه کارهای ملزومه صورت گیرد. در نتیجه کارها، پیگیری‌ها و مقدمات از سوی ما صورت گرفته اما متاسفانه دستگاه‌ها مقداری در انجام کار تأخیر دارند.

دستیابی به ترفندی برای افزایش سرعت شبکه 5G موج میلیمتری
اینو دیدی ؟

۱۷ اسفندماه سال 1399، دبیر شورای عالی فضای مجازی از طی شدن مراحل نهایی طرح مدیریت VPN و اینترنت کشور با هدف طبقه‌بندی دسترسی کاربران به اینترنت خبر داد. بر اساس این طرح، دسترسی متفاوت به اینترنت برای چهار دسته از افراد که شمال خبرنگاران، پزشکان، دانشجویان و حوزه‌های علمیه می‌باشند، تعریف شده است تا از کودک خردسال تا فرد ۹۰ ساله، به یک میزان به محتوای اینترنت دسترسی نداشته باشند.

منتظری همچنین بیان کرد، هنوز در مورد فیلترینگ کلاب‌هاوس clubhouse تصمیم‌گیری نشده است. پیش از این وزیر ارتباطات گفته بود بعید است برنامه‌ای برای مسدودسازی این شبکه اجتماعی وجود داشته باشد.

افزایش تعرفه‌های شاتل و آسیاتک
اینو دیدی ؟
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا