اینترنت

رکورد جدید سرعت اینترنت با 316 ترابیت در ثانیه

بیشتر افراد تنها اتصال به اینترنتی که بتوان توسط آن به سرعتی دست پیدا کرد که قادر به پخش فیلم‌ یوتیوب و اجرای بازی‌ آنلاین باشد راضی میباشند؛ اما مهندسان همیشه سعی در کنار گذاشتن محدودیت‌ها و خلق روشهای جدید میباشند. گروهی در ژاپن این کار را انجام داده و رکورد جهانی سرعت اینترنت را تقریباً دو برابر کرده است.

محققان مؤسسه ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات ژاپن (NICT) رکورد سرعت اینترنت را با رقم حیرت‌انگیز 316 ترابیت در ثانیه شکستند. این مقدار دو برابر رکورد پیشین یعنی 178 ترابیت بر ثانیه‌ است که یک سال پیش توسط مهندسان ژاپن و انگلیس ثبت شده بود.

آداپتور USB جدید دی لینک
اینو دیدی ؟

تست سرعت این فناوری در آزمایشگاه با استفاده از تکنولوژی پیشرفته فیبر نوری صورت گرفت. بسیاری از کابل‌های فیبر نوری دارای یک هسته و مقدار زیادی روکش یا پوشش برای محافظت از داده‌ها میباشند. سیستم NICT از یک رشته آزمایشی کابل فیبر نوری با چهار هسته در کابلی تقریباً به قطر یک خط فیبر نوری استاندارد استفاده کرده است.

مسلما بدون تولید و خلق چند قطعه مهندسی جدید، چنین سرعت بالایی حاصل نمی‌شود. کابلی که برای این منظور استفاده شد یک فیبر نوری چهار هسته‌ای 552 PDM-16QAM است که از کانال‌های چندگانه تقسیم طول موج استفاده می‌کند. این کابل دارای روکش تقویت‌شده با اربیوم و تولیوم است و انتشار نور در آن با تکنیک رامان کنترل می‌شود.

افزایش تعرفه‌های شاتل و آسیاتک
اینو دیدی ؟

این افزایش بسیار زیاد سرعت به دلیل استفاده این گروه برای اولین بار از انتقال باند S ،C و L بود. عموما از باندهای C و L برای انتقال طولانی‌مدت استفاده می‌شود؛ اما این بار باند S نیز به کمک آمده بود. همچنین فیبر نوری چهار هسته‌ای با تجهیزات موجود کار می‌کند و همین مسئله باعث می‌شود راه‌اندازی و استفاده از آن آسان‌تر و کم‌هزینه‌تر باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا