فناوری

پخش صداهای درخواستی کاربر از طریق سیری

همراه با ایجاد قابلیت‌های در iOS 14، دستیار هوشمند کوپرتینویی‌ها که به عنوان سیری شناخته می‌شود، قابلیت‌های جدیدی به دست آورده است. از جمله کاربرد‌های فراوانی که کاربران از سیری استفاده می‌کنند، پرسش سؤالات مختلف از او است.

سیری می‌تواند با تشخیص پرسش‌های کاربر، پاسخ‌های مناسب را از سطح اینترنت جمع‌آوری کرده و در اختیار او قرار دهد. به گفته‌ی مقام‌های ارشد اپل، سیری در انجام این فرایند به‌روزرسانی شده و حال توانایی به پاسخ سؤالات بیشتری است. سیری از این پس می‌تواند صدای اشیای مختلف و حتی حیوانات را شناسایی و برای کاربران پخش کند.

اپل در این رابطه عنوان کرده است، صدها صدا به سیری اضافه شده که در صورت درخواست کاربر، پخش می‌شود. درواقع کاربران می‌توانند سؤالات مختلفی را از جمله «هی سیری، صدای اردک چگونه است؟» بپرسند و سیری با رجوع به داده‌های خود، صدای مورد نظر را برای کاربران پخش کند.

دستیار هوشمند کوپرتینویی در پاسخ به چنین سؤالاتی نه‌تنها صدای درخواستی را پخش می‌کند بلکه قادر به ارائه اطلاعات بیشتر در مورد خودرو، ساز، حیوان و … با رجوع به صفحه ویکی‌پدیای مختص به سوژه مورد نظر کاربر می‌باشد.

برخی از کاربران می‌توانند از این ویژگی جدید سیری استفاده کنند اما برخی دیگر هنوز قادر به استفاده از این ویژگی نمی‌باشند. اپل در این رابطه می‌گوید، برای استفاده از امکانات به‌روزشده‌ی سیری نیاز به دانلود و نصب نسخه ۱۴.۳ iOS است؛ بنابراین اگر هنوز نمی‌توانید از سیری در مورد پخش صدای حیوان مورد علاقه‌تان بپرسید، ابتدا باید آخرین نسخه از iOS 14 را دانلود و نصب کنید.

درصورتی که آخرین نسخه از iOS 14 را نصب کردید اما هنوز به ویژگی‌های جدید دستیار هوشمند اپل دسترسی ندارید، باید کمی صبر کنید. درواقع ممکن است ویژگی‌های ذکرشده برای سیری در منطقه‌ای که قرار دارید، هنوز قفل باشد و طی روزهای آینده در اختیارتان قرار گیرد.

فروش گوشی‌های جدید سامسونگ با پشتیبانی گوگل فای و نقشه‌ راه 5G توسط گوگل
اینو دیدی ؟
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا