فناوری

پشتیبانی کروم 91 دسکتاپ از کلیپ‌بورد

شرکت گوگل اخیرا جدیدترین بتای مرورگر کروم (Google Chrome)، یعنی نسخه‌ی 91 را در‌دسترس کاربران قرار داده است. این بتا باعث می‌شود به‌صورت اولیه متوجه شویم کروم 91 میزبان چه قابلیت‌های جدیدی قرار است شود. بر اساس گزارشات منتشر شده، در نسخه‌ی بتای کروم 91 امکان استفاده از میان‌بر صفحه‌کلید کلیپ‌بورد مانند Ctrl+C و Ctrl+V به‌منظور ضمیمه‌کردن فایل‌ها به ایمیل و از‌بین‌رفتن نیاز به انجام درگ اند دراپ فراهم گشته است. این قابلیت به‌صورت پیش‌فرض فعال نمی‌گردد و برای استفاده از آن باید فلگی را فعال کنید. با مراجعه به آدرس chrome://flags و سپس فعال‌کردن فلگ Clipboard filenames، می‌توانید به قابلیت جدید دسترسی پیدا کنید.

تحت پوشش دادن یک میلیارد نفر با شبکه 5G تا آخر سال 2020
اینو دیدی ؟

زمانی‌که قابلیت جدید فعال شود، می‌توانید از میان‌بر صفحه‌کلید Ctrl+C به منظور کپی‌کردن آیتم‌ها و از میان‌بر Ctrl+V برای ضمیمه‌کردن آن‌ها به ایمیل استفاده کنید. در‌حال‌حاضر، این قابلیت در نسخه‌ی بتای کروم 91 برای سیستم‌‌عامل‌های ویندوز، مک، لینوکس، کروم OS و اندروید دردسترس می‌باشد.

در نسخه‌ی بتای کروم 91 در اندروید، UX گزینه‌های کنترل فرم با همکاریِ مایکروسافت بهبود پیدا کرده است. UX جدید از لمس بهتر پشتیبانی می‌کند و حالت تاریک بهتری را ارائه می‌دهد و از قابلیت‌های بیشتری بهره می‌برد. علاوه بر آن، کروم 91 قرار است میزبان قابلیت‌های مفید بیشتری باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا