فناوری

پیاده سازی برنامه‌ هوش مصنوعی مایکروسافت بر روی یک رزبری‌ پای ۱۰ دلاری

هنگامی که به هر دلیلی به خارج شهر می‌روید و از دکل‌های مخابرات کیلومترها فاصله می‌گیرید، در هنگام طرح سوال، هیچ سروری نمی‌تواند به شما کمک کند؛ به همین جهت شرکت‌های بزرگ فناوری تصمیم دارند هوش مصنوعی را در دستگاه‌های همراه پیاده‌ساز و اجرا کنند.

شرکت مایکروسافت در عملی تازه، الگوریتم‌های یادگیری عمیق هوش مصنوعی خود را در یک دستگاه رزبری‌پای پیاده‌سازی کرده است. هدف از پیاده‌‌سازی هوش مصنوعی در دستگاه‌های ساده و غیر هوشمند مانند دستگاه‌های آبیاری، سنسور‌های خاک یا ایمپلنت‌های پزشکی برای افزایش‌ کارایی و عملکرد آن‌ها می‌باشد. این کارایی باید صورت گیرد که حتی هنگامی که یک ابرکامپیوتر یا اینترنت در دسترس نیست، این هوشمندی قابل بهره‌گیری باشد.

متوجه حرکات افراد در پشت دیوار از طریق هوش مصنوعی MIT
اینو دیدی ؟

ایده اصلی از آزمایشگاه‌های این غول فناوری در ردموند آمریکا و بنگلور هند پیش آمد. اوفر دِکِل، مدیر بهینه‌سازی هوش مصنوعی در آزمایشگاه ردموند، تصمیم داشت راهی برای بازداشتن سنجاب‌ها از خوردن دانه‌های خوراکی پرنده‌ها از دستگاه‌های خوراک دهنده‌ پیدا کند. در تلاش‌های اولیه، یک سیستم بینایی ماشین برای تشخیص سنجاب‌ها را در یک دستگاه 35 دلاری رزبری‌پای اجرا کرد. حال، تصمیم دارد سیستم آبیاری هوشمندی بسازد که هنگامی‌ که جوندگان مزاحم ظاهر شدند، آن‌ها را دور کند.

 البته پیشرفت چنین سیستمی و پیاده‌سازی آن در مرحله‌های بعدی آسان به نظر نمی‌رسد. برای اجرایی ساختن این ایده، باید نوع جدیدی از تکنولوژی هوش مصنوعی مخصوص دستگاه‌های کم‌مصرف ساخت. و همچنین نکته‌ی اصلی این است که دانشمندان هنوز دقیقا نمی‌دانند که دستگاه‌های یادگیری عمیق چگونه کار می‌کنند.

تحت پوشش دادن یک میلیارد نفر با شبکه 5G تا آخر سال 2020
اینو دیدی ؟

پژوهشگران مایکروسافت روی پروژه‌های محدودی که مربوط به افراد ناتوان و کم‌توان می‌باشد در حال کار کردن هستند؛ مانند عصایی که در صورتی که صاحب آن زمین بخورد، فورا به اورژانس خبر بدهد یا دستکش‌های هوشمندی که توانایی تحلیل زبان اشاره داشته باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا