فیلم و سریال

کاهش سرعت رشد تعداد کاربران اشتراکی نتفلیکس

بر اساس آمار منتشر شده، سرعت رشد تعداد کاربران نتفلیکس (Netflix) کم شده و گفته می‌شود این اتفاق به دلیل انتشار سریال‌های کمتر با توجه به یک سال تأخیر تولید در برخی از آن‌هاست. نتفلیکس در حال حاضر 208 میلیون کاربر اشتراکی در سراسر دنیا دارد؛ به معنای دیگر 4 میلیون نفر بیشتر از آماری که این شرکت در سه‌ماهه‌ی پایانی سال گذشته‌ی میلادی اعلام کرده بود. در همین بازه‌ی‌ زمانی در سال گذشته‌ی میلادی، نتفیلیکس 4 برابر کاربر اشتراکی جدید را نسبت به سال جاری، به سمت خود جذب کرد که بیانگر آن است سرعت رشد تعداد کاربران نتفلیکس به‌شدت کاهش یافته.

رکورددار دانلود غیر قانونی سریال در سال 2020
اینو دیدی ؟

این شرکت انتظار داشته است در سه ماهه‌ی اول سال جاری میزبان کاربر اشتراکی بیشتری شود. در پیش‌بینی اولیه‌ی نتفلیکس، تعداد کاربران اشتراکی در پایان فصل اول سال 2021 میلادی 210 میلیون نفر اعلام شده بود؛ که در نهایت با آمدن آمار واقعی، دو میلیون نفر کمتر از آنچه نتفلیکس انتظار داشته، به شمار کاربران اشتراکی این پلتفرم اضافه گشته است.

نتفلیکس بیان کرده است، در سه ماهه‌ی اول سال گذشته به‌ دلیل دنیاگیری ویروس کرونا تعداد کاربران اشتراکی پلتفرمش افزایش قابل توجهی داشته است؛ چرا که قرنطینه‌های خانگی آغاز شد و مردم به تماشای فیلم و سریال تمایل بیشتری نشان دادند. اما همین ویروس موجب شد تولید برخی سریال‌ها و فیلم‌ها به تأخیر بیافتد و به وضعیتی در سه ماهه‌ی اول 2021 منجر شود که نتفلیکس آن را «مجموعه‌ی سبک‌تری از محتوا» خطاب می‌کند.

رکورددار دانلود غیر قانونی سریال در سال 2020
اینو دیدی ؟

نتفلیکس در ادامه می‌گوید، در فصل‌های بعد امسال شرایط تغییر خواهد کرد. این شرکت انتظار دارد به‌ دلیل بازگشت سریال‌های پر طرفداری مانند The Witcher و اکران فیلم‌های جدیدی که ستاره‌های بزرگی در آن‌ها ایفای نقش می‌کنند، سرعت رشد تعداد کاربران اشتراکی‌اش بالا برود. این پلتفرم برای اینکه بتواند با همان سرعت سال گذشته به رشد خود ادامه دهد، چالش‌های زیادی در پیش دارد. بر اساس نموداری که نتفلیکس در گزارش مالی منتشر کرده، سرعت رشد این سرویس در مقایسه‌ با سال‌های 2017 تا 2019 نیز کمتر شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا