فناوری

تحت پوشش دادن یک میلیارد نفر با شبکه 5G تا آخر سال 2020

شرکت اریکسون زودتر از انتظار موعود شبکه 5G را راه‌اندازی کرد و انتظار می‌رفت تا آخر سال 2020 یک میلیارد نفر را تحت پوشش شبکه قرار دهد. بر اساس گزارش‌های نشر شده، شبکه 5G زودتر از شبکه‌های قبلی یعنی شبکه‌های 4G و 3G راه‌اندازی شده و توسعه پیدا کرده است.

بر اساس گزارش سایت CNET ، این تکنولوژی بسیار سریع، امسال دراختیار افراد بیشتری قرار گرفته است و با توجه‌ به گفته اریکسون، 60% مردم جهان تا سال 2026 از آن استفاده خواهند کرد. این موضوع حاکی از آن است گسترش شبکه 5G یکی از سریع‌ترین اتفاقات شبکه‌های موبایل می‌باشد.

مودم 5G اسنپدراگون X65
اینو دیدی ؟

تا آخر سال 2020 نزدیک به 218 میلیون نفر از شبکه 5G استفاده می‌کردند. قبلا آن شرکت اریکسون پیش‌بینی کرده بود که تا پایان سال 2020 تنها 190 میلیون نفر به 5G دسترسی خواهند داشت.

پاتریک سروال، مدیر بخش بازاریابی اریکسون، در مصاحبه‌ای به این موضوع اشاره کرده و گفته است، شبکه 5G می‌تواند تا پایان سال 2020 جمعیتی نزدیک به یک میلیارد نفر را تحت پوشش خود قرار دهد.

شرکت اریکسون به منظور گسترش شبکه 5G سه هدف اصلی را دنبال می‌کند: 1. عرضه گوشی‌ 5G ارزان‌قیمت است؛ ارائه محصولاتی با 200 تا 300 دلار قیمت. 2. استفاده کشورهای بیشتر از شبکه 5G با پشتیبانی دولت. 3. رقابت اپراتورها، رقابت موجب می‌شود مردم به استفاده از شبکه 5G تشویق شوند. هم اکنون 100 اپراتور موبایل در دنیا وجود دارند که شبکه 5G ارائه کرده‌اند.

پخش صداهای درخواستی کاربر از طریق سیری
اینو دیدی ؟

البته شبکه 5G انواع متفاوتی دارد. یکی از آن‌ها mmWave 5G می‌باشد که می‌تواند سرعت گیگابیتی به‌ همراه بیاورد. این نوع شبکه در کشورهای کمی راه‌اندازی شده است. یکی دیگر از انواع معمول 5G استفاده از Sub-6GHz می‌باشد؛ این نوع شبکه به شکل شگفت‌انگیزی از LTE سریع‌تر است و ظرفیت بیشتری دارد. این سرویس Latency کمتری دارد و برای بازی‌های موبایل گزینه بسیار مناسبی است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا