کسب و کار

آشنایی با سازه های فلزی

رابیتس

مقایسه کناف و رابیتس از دیدگاه ترمیم پذیری : درساختمان های فرسوده بعد از مدت ها ، امکان دارد که لوله های تاسیساتی عبور کرده از سقف کاذب به تدریج فرسوده و در مواردی به نشت مایعات بیانجامد. همچنین مشاهده میشود ، پس از گذر ۱۰ الی ۱۵ سال از عمر یک واحد مسکونی تمایل به تغییرات دکوراسیون ( باز سازی ساختمان ) احساس می شود.
در این شرایط نیز برتری با کناف خواهد بود ، زیراسقف کاذب کناف ( در مقایسه با رابیتس ) به سهولت بیشتری قابل باز و بسته کردن ، ایجاد دسترسی و ترمیم کردن است.

تعداد نفرات اجراکننده: همانطور که بیان شد کارسقف کاذب رابیتس و گچ با سه گروه ( جوشکار – رابیتس بند – گچ کار ) یا نهایتا دو گروه ( جوشکار و رابیتس بند – گچ کار ) قابل اجراست که همین فرایند در کار اجرای سقف کاذب کناف فقط با یک اکیپ دو نفره برای هر واحد قابل اجرا می باشد.

ورق آجدار و ورق سیاه
اینو دیدی ؟

مقایسه کناف و رابیتس از نظر کیفیت: در این مقایسه نیز اگر منصف باشیم خواهیم گفت : اگر کارکناف توسط اکیپ ماهر انجام شود از نظر کیفیت عاری از هر گونه نقص و مشکل خواهد بود اما اگر با رعایت استاندارد ها و ضوابط انجام نشود و در مراحل نصب از گروه باتجربه استفاده نشود ، نمیتوان توقع نتیجه مطلوب را داشت .
به طور کلی وقتی تمام تمرکز کارفرما روی پایین آوردن قیمت تمام شده باشد و تمرکز توجه از کیفیت و تجربه و مهارت های مدیریتی و اجرایی پیمانکار برداشته شود ، انتظار کیفیت ، عاقلانه نیست.

مقایسه کناف و رابیتس از نظر تناسب با بازسازی ساختمان: به جرات می توان گفت در زمینه باز سازی ساختمان نیز به دلایلی که بیان شد ، کناف حرف اول را میزند ( عدم استفاده از جوشکاری و آسیب به سرامیک و شیشه و .. ، سرعت بالا ، تعداد نفرات کم ، سرعت بسیار بالاتر و رنگ پذیری کار بلافاصله پس از پایان )

ساختار فلزات
اینو دیدی ؟

 

مزایای نیلینگ

اجرای گودهای عمیق در پروژه‌های مختلف، به خصوص پروژه‌های داخل شهر نیاز به شرایط خاص دارد. یکی از مشکلات رایج در اجرای پروژه‌های شهری بحث اشغال فضا و معارضین و ترافیک ناشی از اجرای عملیات عمرانی در محل پروژه می‌باشد. به کمک روش نیلینگ می‌توان فضای کمتری اشغال کرد و در نتیجه مشکلات ترافیک و به تبع آن مشکلات ناشی از معارضین به حداقل می‌رسد.
علاوه بر این موضوع در مهاربندی به روش نیلینگ یا میخ­کوبی عملیات حفاری و پایدار سازی به صورت همزمان پیش می­رود و موجب افزایش سرعت در پیشرفت پروژه می‌گردد. همچنین در روش نیلینگ امکان تقویت طرح در حین اجرا فراهم است و می توان اقدامات لازم برای افزایش پایداری را بر اساس نظر مشاور اجرا نمود.
فضایی عملیاتی ای که پس از پایدارسازی گود به روش نیلینگ در اختیار پیمانکار قرار میگیرد، بیشتر از روش های دیگر پایدارسازی می باشد که باعث افزایش عملکرد در فضای پروژه خواهد شد و در نتیجه منجر به پیشرفت سریع پروژه می گردد.

انکر بولت

کلمه انکر را می توان به معنای بستن به صورت محکم و یا سخت، مهار کردن و چفت کردن معنی کرد. انکر بولت ها برای اتصال عناصر سازه به بتن طراحی شده اند و در صنعت از انکر بولت ها معمولاً برای اتصال فولاد به بتن استفاده می شوند. انتها آن در بتن جاسازی شده و طرف مخالف آن برای اتصال به پایه فلزی بکار برده می شود.

کاربرد قوطی پروفیل
اینو دیدی ؟

با توجه به شکننده بودن بتن، می توانید از بولت های معمولی برای کاربردهایی مانند این استفاده کنید و برای اطمینان از باقی ماندن شیء یا اشیاء متصل، باید از پیچ های انکر بولت استفاده کنید.

چهار نوع پیچ انکر بولت شامل :

L شکل ، میله دوطرفه با واشر ، انکر بولت سردار ، انبساطی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا