کسب و کار

اجزای تشکیل دهنده سازه

اجزای تشکیل دهنده سازه

میلگرد یا آرماتور، محصول فولادی میله ای شکل و دارای مقطعی گرد می باشد، که معمولا بمنظور تحمل و جبران مقاوت کششی در ساختار بتن آرمه بکار می رود و به دودسته آجدار و ساده در بازار موجود هستند.

میلگرد ساده عمدتاً در صنعت  و  پروژه های ساختمانی به طور گسترده استفاده می شود و بیشتر به عنوان خاموت در سازه ها کاربرد دارد. بر اساس کارخانه تولیدی و کیفیت و ساختار آن ها، مصارف گوناگونی دارند. بیشتر میلگردهای ساده دارای برگ شناسنامه می باشند که در آن آنالیز و مشخصات محصول نوشته شده است و بیشتر در صنعت کاربرد دارند. قطری که در این برگ نوشته شده، قطر اسمی است. درواقع قطر اسمی، قطر دایره ای است که مساحت آن با مساحت مقطع عرضی میلگرد برابر است.

سطح میلگرد ساده که صاف و بدون عاج است، با استاندارد A1 شناخته می شود. برای جوشکاری این محصول باید شرایط پیش گرم مطابق با استاندارد  ISIRI 3132 رعایت شود. همچنین ساختار سفت و محکم این میلگرد باعث ایجاد تنش تسلیم بالای 240 مگاپاسکال و استحکام کششی 360 مگاپاسکال می شود و موجب شده است در تمام شرایط آب و هوایی قابلیت استفاده خوبی از خود نشان دهد.

تولید میلگرد ساده

در ابتدا شمش ها را در ردیف های مشخص بوسیله جک هیدرولیکی وارد کوره هایی با دمای 1100 درجه سانتی گراد می کنند و پس از قرار گیری با استفاده از جريانات گردآبی در دمای بالا جهت نورد آماده می شوند. بعد از اینکه شمش ها به دمای مورد نظر جهت نورد رسیدند به خط تولید ارسال می شوند. سپس شمش های پخته شده را روي رول ها قرار می دهند و به سمت مرحله رافينگ هدايت می کنند.

مرحله رافينگ دارای سه مرحله است که از قطر شمش كاسته و به طول آن می افزاید. بعد از این مرحله، شمش ها را با استفاده از قیچی متراژ، در طول های مشخص برش داده می شوند. در آخر میلگردهای تولیدی در زیرگیوتین های بسته بندی بر اساس استاندارد ISIRI به طول 6 متر برش داده می شوند به صورت بندیل بسته بندی می شوند.جهت فروش میلگرد و خرید میلگرد ده ساده با کارشناسان آهن فلز تماس بگیرید.

لوله داربستی

خرید و فروش لوله داربستی را میتوانید در آهن فلز انجام دهید . بیشترین کاربرد لوله داربستی در زمینه ساخت و ساز ساختمان ها وصنعت میباشد. اصولا لوله های داربستی در خدماتهای 2 میلیمتری و 20/2 میلیمتری و 30/2 میلیمتری و 5/2 میلیمتری و 3میلیمتری میباشد که وزن هر شاخه به ترتیب 14 کیلوگرم و 15 کیلوگرم و 5/15 کیلو گرم و 5/17 کیلوگرم 21 کیلوگرم میباشد که در سازه های داربست با توجه به نوع داربست از لحاظ ارتفاع و عرض داربست از ضخامت های مختلف استفاده میشود. که در ضخامت های مختلف لوله داربستی متفاوت است.

آشنایی با سازه های فلزی
اینو دیدی ؟

به طور مثال در یک سازه داربستی که ارتفاع ان بلند باشد در طبقات پایینی داربست از لوله هایی با ضخامت بالا استفاده میشود و هر چه ارتفاع بیشتر میشود ضخامتی که برای لوله استفاده میشود کمتر میشود به علت اینکه حمل و نقل برای کارگرها راحتر باشد ولی به طور معمول لوله هایی که برای داربست ساختمانها استفاده میشود لوله هایی با ضخامت 5/2 میباشد که وزن هر شاخه بین 17 تا 5/17 کیلو میباشد.

سپری آهنی

سپری آهنی با توجه به کیفیت و ستاختار خود دارای کاربردهای بسیاری می باشد .کاربردهای سپری آهنی در سازه های فلزی و صنعت :

آهن فلز
اینو دیدی ؟

برای طول های بیشتر از 4 متر سپری ها مقاومت بیشتری نسبت به تسمه های مسطح نشان می دهند

تنها سپری ها هستند که نیاز به میلگرد را در سازه ها کاهش می دهند.

در مقایسه با تسمه ها، با استفاده صحیح از سپری ها می توان نه تا بیست درصد از نیاز به میلگرد را کاهش داد.

عمق ستون ها نیز با استفاده از سپری ها کاهش پیدا می کند. زیرا فلنج و پایه سپری به تحمل لنگر فروبرنده کمک می کنند.

سپری آهنی

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا